Rodzaje aparatów ortodontycznych

W trosce o wysoką jakość świadczonych usług w procesie leczenia ortodontycznego wykorzystujemy zamki ortodontyczne wiodących światowych producentów. Stosowane przez nas zamki są najwyższej jakości.

Wśród najczęściej wybieranych zamków ortodontycznych przez Pacjentów są:

  • zamki metalowy ligaturowe (BIO-MIM)
  • zamki metalowe bezligaturowe (H4)
  • zamki estetyczne z żywicy hybrydowej (HYPE)
  • zamki estetyczne monokrystaliczne (szafirowe) (EVERCLEAR LOW PROFILE)

Rodzaje zamków

Aparat stały metalowy ligaturowy (najchętniej zakładany aparat)

BIO-MIM to najwyższej jakości zamki metalowe łączące w sobie optymalną konstrukcję z doskonałą precyzją wykonania. Zamki BIO-MIM są powszechnie stosowane przez lekarzy-ortodontów na całym świecie. Dostępne są w dwóch wersjach różniących się stopem metalu (Nickel-Light i Nickel-Free) oraz w dwóch wersjach wysokości profilu (Standard i Low-Profile). Zamki BIO-MIM to system łączący w sobie wytrzymałość, kontrolę oraz niskie tarcie. Zamki BIO-MIM posiadają niższe tarcie i większą wytrzymałość slotu w porównaniu do tradycyjnych zamków metalowych. Dzięki wzmocnionej twardości stopu zamki nie odkształcają się pod wpływem nacisku od strony zgryzowej. Stop zamków BIOMIM Nickel-Free nie posiada w swoim składzie niklu; stop zamków BIO-MIM Nickel-Light posiada śladowe ilości niklu nie przekraczające 3%, dzięki czemu zamki te mogą być użyte u pacjentów podatnych na uczulenia.

Aparat stały metalowy bezligaturowy (H4)

H4 to innowacyjny systemy zamków samoligaturujących zapewniających optymalną
kontrolę przy wykorzystaniu małej siły, co ma decydujący wpływ na zdrowe przemieszczanie się zębów. Połączenie anatomicznego kształtu z wygładzonymi krawędziami i niskim profilem zamków zapewnia wysoki komfort dla pacjenta. Klapka zastąpiła potrzebę ligaturowania zamków, co zdecydowanie redukuje tarcie.

Aparat stały estetyczny (przezroczysty) ligaturowy

HYPE – zamki z żywicy hybrydowej są najnowszym rozwiązanie w zakresie produkcji zamków estetycznych. Materiał ten został po raz pierwszy użyty w ortodoncji i charakteryzuje się własnościami zbliżonymi do stali. Zamek jest całkowicie przezierny, dzięki czemu dopasowuje się idealnie do koloru szkliwa. Powierzchnia materiału jest wyjątkowo gładka, a slot zamka jest dodatkowo polerowany, aby zmniejszyć tarcie.

Aparat stały estetyczny szafirowy (przezroczysty) ligaturowy 

EVRCLEAR LOW PROFILE – monokrystaliczny zamek firmy Ortho Classic jest jednym z najmniejszych zamków estetycznych na świecie. Zamek jest całkowicie przezierny, dzięki czemu dopasowuje się idealnie do koloru szkliwa i jest mało widoczny w jamie ustnej. Najnowsza technologia zastosowana przy produkcji pozwoliła na stworzenie trwałego zamka o bardzo niskim profilu (2 mm) i gładkich krawędziach podnoszących zdecydowanie komfort pacjenta. Optymalny kształt slotu oraz zredukowane siły tarcia pozwalają na szybkie i zdrowe przemieszczanie się zębów. Baza zamka produkowana techniką RMM tworzy bardzo mocne wiązanie z większością klejów dostępnych na rynku i ułatwia bezpieczne odklejanie.