Zabiegi higienizacyjne

higienizacjazebowkartuzyKrwawiące dziąsła, przebarwienia na zębach, nieświeży oddech czy obrzęki dziąseł to tylko część dolegliwości wynikających z obecności kamienia nazębnego i osadów. Codzienna higiena zębów często nie wystarcza aby utrzymać zęby i przyzębie w dobrej kondycji.
Na pojawianie się osadu na zębach mają wpływ barwniki obecne w diecie (kawa, herbata, wino). Osad pojawia się także u osób palących papierosy. Osad i kamień nazębny bezpośrednio wpływa także  na pogorszenie estetyki zębów.

Aby utrzymać zęby w dobrej kondycji wskazane jest wykonywanie zabiegów higienizacyjnych w gabinecie. Skaling i piaskowanie nie tylko profesjonalnie oczyszczają zęby ale przywracają im ich naturalny kolor i wygląd. Zabiegi higienizacyjne powinny być także wstępem do dalszej diagnostyki stomatologicznej. Pod zalegającym kamieniem mogą pojawić się ubytki których lekarz może nie dostrzec bez wcześniejszego usunięcia kamienia. Fluoryzacja z kolei wzmacnia szkliwo zębów oraz zmniejsza prawdopodobieństwo pojawienia się próchnicy.

Profesjonalną higienizację zębów należy przeprowadzać regularnie co 6 miesięcy, fluoryzację można wykonywać co 3 miesiące.

Zapraszamy do skorzystania z oferty gabinetu higienizacji.