Search for:

profilaktykastomatologiczna

“Longe praestantius est praeservare quam curare”, czyli lepiej zapobiegać niż leczyć

W ramach usług profilaktycznych i stomatologii estetycznej oferujemy następujące zabiegi:

 • skaling
  – zabieg polega na usunięciu kamienia nazębnego i złogów metodą ultradźwiękową. Pod wpływem drgań dochodzi do rozbicia i oderwania złogów. Po wykonaniu usługi zleca się wypolerowanie oczyszczonych zębów specjalną pastą polerską, szczoteczką lub gumką na wysokich obrotach. 
 • piaskowanie
  – zabieg usuwa osad oraz przebarwienia na powierzchni zębów, przestrzeni międzyzębowych i bruzd zębów  pochodzenia zewnętrznego, takich jak: palenie tytoniu, kawa, herbata, niektóre pokarmy. Czyszczenie zębów z zanieczyszczeń odbywa się przy pomocy specjalnego urządzenia.

Skaling oraz piaskowanie, oprócz likwidacji wszystkich złogów i przebarwień, znacząco poprawiają stan higieny jamy ustnej i estetyki uzębienia. Należy pamiętać o regularnym usuwaniu kamienia nazębnego, gdyż zaniedbania w tym względzie mogą doprowadzić do stanów zapalnych dziąseł oraz parodontozy.

 • polerowanie zębów
  – zabieg polegający na oczyszczeniu powierzchni zębów z nalotów, osadów, przebarwień oraz miękkich złogów. Polerowanie szczególnie zalecane jest po zabiegu skalingu w celu wypolerowania zębów oraz oczyszczenie ich z drobnych ciemnych osadów. Zabieg przeprowadzony jest przy użyciu szczoteczki wprowadzonej w ruch wysokoobrotowy i specjalnej pasty polerskiej o różnym stopniu ścierania, dostosowanej indywidualnie do potrzeb Pacjenta.
 • fluoryzacja
  – zabieg polega na nałożeniu preparatu z fluorem na zęby. Fluor w szkliwie zębów oddziaływuje na związki wapnia, które pod jego wpływem słabiej rozpuszczają się w kwasach zawartych w jamie ustnej. Powoduje to zwiększenie odporności na bakterie wywołujące próchnicę zębów.
 • wybielanie zębów
  – zabieg polegający na wybieleniu zębów/zęba. W celu uzyskania bielszych zębów stosowane są 2 metody:
 1. metoda jednoetapowa – wybielanie gabinetowe specjalną lampą
 2. metoda wieloetapowa – wybielanie za pomocą indywidualnych wkładek z preparatem wybielającym
 • biżuteria nazębna
  – zabieg polegający na przyklejeniu do powierzchni zęba specjalnej biżuterii z cyrkonii lub kryształu Swarovskiego. Od rodzaju materiału zależy też cena założenia/przyklejenia.
 • pomoc w doborze odpowiedniej szczoteczki i pasty do zębów, płynu do płukania ust oraz nici dentystycznych